sobota, 1 listopada 2014

Snorkeling w Chorwacji

Snorkeling to najprostsza forma aktywnej obserwacji życia podwodnego, która może być preludium do wielkiej przygody związanej z dokładnym poznaniem tajemnic morskiego świata. Snorkeling może uprawiać każdy, bez względu na  wiek czy specjalne umiejętności pływackie.
Wystarczy, że nie boisz się wody, masz chęci oraz sprzęt i już przy okazji najbliższego pobytu w np. Chorwacji możesz spełnić swoje marzenia i odkryć rąbka tajemnicy podwodnego życia w Adriatyku.


Jak przygotować się do uprawnia tej formy aktywności?

Przede wszystkim  należy wybrać się do sklepu po zakup odpowiedniego sprzętu. Warto wybrać taki sklep, gdzie możemy liczyć na fachową pomoc sprzedawcy. Na liście zakupów musi się znaleźć:
  • maska - która umożliwia wyraźne widzenie pod wodą, 
  • fajka (po angielsku snorkel - więc teraz wiecie, skąd pochodzi nazwa snorkeling), która umożliwia oddychanie bez unoszenia głowy ponad powierzchnię wody oraz 
  • opcjonalnie płetwy, które ułatwiają poruszanie się w wodzie. 
Potem tylko zostaje niecierpliwie czekać na wymarzony urlop.
Osoba "uzbrojona" w taki sprzęt może swobodnie "leżeć" na wodzie, obserwując przy tym ławice kolorowych rybek przepływających tuż obok, ukryte w skałach kraby i jeżowe lub po prostu  do woli relaksować się w krystalicznie czystym Adriatyku. Dodatkową frajdą może być dokumentowanie tego, co widzieliście ponad powierzchnia wody - tu oczywiście konieczne jest zaopatrzenie w wodoodporną kamerę lub aparat fotograficzny. A potem tylko pozostaje wspominać i czekać na następny urlop oglądając film o waszych morskich podbojach.
Snorkeling możecie uprawiać wszędzie tam, gdzie chcielibyście odkryć bogactwo podwodnego świata, wcale nie musi to być wybrzeże Chorwacji czy Egiptu, można to również robić w Polsce!

Ja już pokochałam Adriatyk i jego barwny, podwodny świat. Na pewno będę korzystać z tej formy aktywności podczas każdego urlopu w Chorwacji. W końcu leżenie na plaży może się kiedyś znudzić.
Tymczasem poznajcie bohaterów podwodnego świata, które obserwowałam u wybrzeży Rabac na półwyspie Istria.     ZOBACZ FILM
 
A jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie? Komentujcie, dyskutujcie, dzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniami w temacie snorkelingu oraz wrzucajcie linki do Waszych filmów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz