Czarnogóra
Nic dosadnie nie oddaje piękna Czarnogóry, jak słowa angielskiego poety George Byron’a:
 "gdy rodziła się nasza planeta, najpiękniejsze spotkanie morza z lądem
 przypadło czarnogórskiemu wybrzeżu".Czarnogóra to kraj niezwykły. To, co przyciąga rzesze turystów to cudowne wybrzeże Adriatyku, niezwykła symbioza skalnych, w słońcu czarnych szczytów oraz morskiego turkusu. Architektura miast to niezwykła mieszanka stylów, która ma swoją kolebkę w historii kraju. Takie miasta jak Budva czy Kotor są spadkiem po Wenecjanach, natomiast położone na południu Ulcinj to brama do świata islamu. To kraj kontrastów, często przeciwstawnych sobie kultur: rzymskiej, biznatyjskiej, serbskiej, weneckiej, tureckiej, jugosłowiańskiej, albańskiej i czarnogórskiej. To romańskie katedry i kościoły, bizantyjskie cerkwie, skalne monastery, meczety, twierdze i zapomniane miasta. To bogactwo przyrody: wspaniałe kaniony, klify, fiordy, jeziora, góry, gaje oliwne, winnice, rwące rzeki, różnorodne plaże.Czarnogóra to miejsce dla wtajemniczonych. Morze i plaże są tu krystalicznie czyste, a góry kryją co drugi do wielkości kanion na świecie. Mało kto wie, że istnieją jeszcze miasteczka na wybrzeżu, gdzie nie natkniemy się na żadnego turystę.

Hasło reklamujące kraj na świecie „Czarnogóra. Dzikie piękno” doskonale odzwierciedla klimat i kwintesencję tej uroczej krainy.

Życzę wszystkim wybierającym się do Czarnogóry, żeby odnaleźli swoją cząstkę tego dzikiego piękna oraz poznali rąbek tajemnicy Czarnogóry.


Więcej zdjęć z Czarnogóry na facebook'u. Zapraszam do galerii.


Jeśli marzą Państwo o podróży do Czarnogóry to zapraszam na stronę Serwisu CroDea.pl., gdzie znajdują się oferty apartamentów i hoteli na Bałkanach.