Chorwacja„Mały kraj na wielkie wakacje” – to hasło promujące Chorwację na świecie.
To niezwykle urzekająca kraina, który rozkochuje w sobie niemalże każdego turystę. Bajeczne krajobrazy chorwackiego wybrzeża i niezwykła feria barw – turkus Adriatyku, soczysta zieleń śródziemnomorskiej roślinności, szarość i biel skał wcinających się w morze powoduje, iż o Chorwacji można powiedzieć – raj na ziemi.Nie ulega wątpliwości, że największą atrakcją Chorwacji jest wybrzeże Adriatyku, które ciągnie się od granicy ze Słowenią do granicy z Czarnogórą, obejmując przy tym 1185 wysp.
Każdy znajdzie tu swoje miejsce –plażowicz -  wspaniałe, różnorodne plaże z krystalicznie czystym morzem, żeglarz – 48 portów rozsianych po całym wybrzeżu, pasjonat nurkowania odkryje niesamowity podwodny świat flory i fauny.


Z dala od plaż, ogromne masywy górskie Učka, Biokovo i Velebit przyciągają swą potęgą miłośników wspinaczki, sportów ekstremalnych i amatorów wędrówek po górach.
W głębi lądu znajduje się oaza rwących potoków, grzmiących wodospadów i turkusowych, kaskadowych jezior – czyli Park Narodowy Jeziora Plitwickie (wpisany na listę UNESCO) i nieco mniejszy Park Narodowy Krka. Parki te są zwykle „obowiązkową” pozycją w programie każdej wycieczki.

Zróżnicowany krajobraz powoduje, że każdy będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie, bo odnajdzie w Chorwacji coś, co jest bliskie sercu.


Chorwacja to nie tylko uczta dla oka, to również uczta intelektualna. To kraj, w którym na każdym kroku turysta styka się za zabytkami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego  UNESCO.


To niezwykłe bogactwo architektury i przyrody przeplata się z fenomenami kulturowymi. Dzięki nim Chorwacja zalicza się do krajów z  największą ilością chronionych dóbr niematerialnych na świecie, które zostały wpisane na Listę UNESCO (obecnie jest ich aż 10).
Jednym z przykładów jest koronkarstwo z Pagu.


Na koniec nie wypada nie wspomnieć o kuchni . Już sam zapach, który wieczorem rozchodzi się pomiędzy restauracjami gęsto rozsianymi na starówkach małych miasteczek przyprawia o dobry nastrój i pobudza zmysły.
Połączenie grillowanych ryb, owoców morza,  mięsa, ziół i oliwy daje niesamowity aromat i stanowi niezwykłą ucztę dla podniebienia.


Jeśli kogoś z Państwa zachęciłam do wyjazdu do tego przepięknego kraju, to  zapraszam na stronę internetową serwisu CroDea.pl, gdzie znajduje się bogata oferta apartamentów  i hoteli na Bałkanach.